Dostęp do broni - Broń żołnierza polskiego

 Statystyki
wg Stefana Jerzego Siudalskiego
Przejdź do treści

Dostęp do broni

Znalezione w internecie  - przetłumaczone z angielskiego:
 
"To zdumiewające w co muszą ludzie wierzyć by twierdzić ze restrykcje w prawie do posiadanie broni sa skuteczne:
 
- że  włamywacz zabije cię w pół sekundy od wyciągnięcia broni z kabury - ale nie skrzywdzi cię kiedy będziesz wykręcał 997, rozmawiał z dyspozytorem i czekał pół godziny na policje.
 
- że  restrykcje w posiadaniu broni są skuteczne - dlatego nie ma nielegalnej broni w Północnej Irlandii czy Bejrucie.
 
- że  właściwą odpowiedzią na atak jest wezwanie policji - ale tylko nieuzbrojonej policji, bo "Przemoc do niczego nie prowadzi".
 
- że  porywacz z łatwością odbierze bron pilotowi - ale setka pasażerów na pokładzie nie będzie w stanie odebrać broni porywaczowi.
 
- że  jeśli byłaby broń na pokładzie American Airlines Flight 11 to komuś mogłaby się stać krzywda.
 
- że  gwałciciele wolą atakować uzbrojone kobiety - żeby odebrać im broń i użyć jej przeciwko nim.
 
- że  1 właściciel broni palnej na 10.000 będzie stosował przemoc w swoim życiu - i to jest dużo bardziej przerażające niż 25% kierowców którzy spowodują poważny wypadek.
 
- że  powinieneś polegać na policji bardziej niż na swojej broni - tak jak powinieneś polegać na dentyście bardziej niż na swojej szczoteczce do zębów.
 
- że  klucze, parasolka czy lakier do włosów są dobrymi narzędziami do samoobrony - pomimo faktu - że policja ciągle nosi broń.
 
- że  stan Waszyngton ma niski współczynnik zabójstw na poziomie 80,6 na 100.000 mieszkańców tylko dzięki ścisłemu ograniczeniu posiadania broni - ale w Wirginii wysoki wskaźnik zabójstw 1,6 na 100.000 jest spowodowany swobodnym dostępem do broni.
 
- że  człowiek może mieć depresje i zaburzenia nerwowe, więc na wszelki wypadek nie powinien posiadać broni wystrzeliwującej pociski z energią 350J - ale nie jest to powód by zakazać mu posiadania 2 tonowego samochodu mającego 1.500.000J energii.
 
- że  NASA, armia, fizjolodzy i trenerzy sa zgodni, a wyniki na olimpiadach potwierdzają, - że przeciętnie mężczyzna ma więcej siły niż kobieta - ale kobieta powinna próbować bronić się walcząc gołymi rękami a nie za pomocą broni.
 
- że  policja nadjeżdżająca z prędkością 130 km/h jest lepszą metodą do zatrzymania przestępców niż kula nadciągająca z prędkością 1.300 km/h.
 
- że  ludzie kupują broń jako "substytut penisa" ponieważ tylko ludzie z małymi penisami są atakowani przez przestępców.
 
- że  rodzinom z dziećmi nie powinno się pozwolić posiadać broni dla ich bezpieczeństwa - tak jak nie powinno się im pozwolić posiadać psów, urządzeń elektrycznych czy substancji trojących.
 
- że  niewłaściwą argumentacją jest to - że terroryści atakujący World Trade Center nie potrzebowali broni by porwać samolot - ale właściwa jest - że w Magdalence bandyci mieli broń... nielegalną.
 
- że  kiedy ktoś umarł, ponieważ nie mógł otrzymać opieki medycznej której państwo mu nie zapewniło, to tragedia - ale kiedy ktoś umarł ponieważ nie mógł się obronić za pomocą pistoletu którego państwo mu nie pozwoliło posiadać, to tylko życie.
 
- że  kryminaliści są w jakiś sposób większym zagrożeniem dla gliniarza niż dla zwykłej osoby - więc policja potrzebuje broni a zwykły obywatel nie.
 
- że  "zasadnym" zastosowaniem dla broni jest polowanie i strzelectwo sportowe, ale nie samoobrona. Innymi słowy, jest akceptowane by użyć ich jako zabawek, ale nie jako urządzeń do obrony życia.
 
- że  jest moralny obowiązek by zapobiec przestępstwu - i - że powinno to zostać dokonane poprzez okrzyk "Stój ! Albo znów krzyknę ''Stój !`" a nie poprzez wyciągnięcie broni.
 
- że  inteligentni ludzie powinni popierać zakaz posiadania broni ponieważ zdają sobie sprawę - że są zbyt głupi by można im było zaufać i dać broń.
 
- że  bron jest substytutem penisa, więc w przypadku ataku przez bandytę należy wyciągnąć...
 
- że  bron jest symbolem penisa... co to ma do obrony czyjegoś życia nie mam pojęcia. To po prostu służy jako dowód - że popierający zakaz posiadania broni mają Freudowskie odchyły które powinni zaadresować do SIEBIE.
 
- że  słuszne są wysokie opłaty za pozwolenie na broń - ale posiadanie broni jest niewłaściwe.
 
- że  prawny zakaz posiadania broni spowoduje - że ludzie nie będą tego robić - tak jak ograniczenie prędkości do 50 km/h spowoduje - że nikt nie będzie jeździł szybciej.
 
- że  powinniśmy walczyć z problemem przestępstw popełnianych z nielegalnie posiadanej broni poprzez zabranie uczciwym ludziom legalnie posiadanej broni.
 
- że  powinniśmy zakazać posiadania broni - jeśli to uratuje choćby jedno życie, jest tego warte, i powinniśmy zakazać urządzeń elektrycznych - jeśli to uratuje choćby jedno życie, jest tego warte, i powinniśmy zakazać samochodów - jeśli to uratuje choćby jedno życie, jest tego warte, i powinniśmy zakazać niezdrowej żywności - jeśli to uratuje choćby jedno życie, jest tego warte, i powinniśmy zakazać...
 
- że  im bardziej jesteś bezbronny, tym bardziej jesteś bezpieczniejszy.
 
- że  powinieneś dac rabusiowi swój portfel, ponieważ on wcale nie chce cię zastrzelić i puści cię wolno - a nie - że powinieneś mu dać portfel ponieważ on zastrzeli cię jeśli tego nie zrobisz.
 
- że  jeśli policja nie nadjedzie na czas by uratować cię przed bandytą to normalne - ale nie jest dopuszczalne pół godziny czekać aż do stłuczki przyjedzie radiowóz.
 
- że  "Miami Vice" i "Brudny Harry" są filmami dokumentalnymi.
 
- że  intruz będzie obezwładniony przez gaz łzawiący czy pieprzowy, ale postrzelony z .357 Magnum wpadnie we wściekłość i cię zabije.
 
- że  zwykli ludzie po wręczeniu im broni staną się krwiożerczymi rzeźnikami, ale wrócą do normalności jak im się broń odbierze.
 
- że  ktoś kto zapomniał rozładować czyszcząc broń, zapomniał skierować broń w bezpieczną stronę, nacisnął spust zapominając sprawdzić komorę nabojową i odstrzelił sobie stopę jest przykładem jak nawet "wyszkolony profesjonalista" może być "ofiarą" diabolicznej broni - ale ludzie w wojsku którzy czyszczą broń tysiące razy w przeciągu lat służby bez wypadku są "tępymi trepami".
 
- że  "Newsweek" jest pełne fachowych artykułów o broni - tak jak "Strzał" ma wspaniałe artykuły na temat chirurgii serca.
 
- że  powinno konsultować się z mechanikiem samochodowym w sprawie hamulców, elektrykiem w sprawie przebić prądu, neurochirurgiem w sprawie paraliżu - ale i posłem Dziewulskim w sprawie broni palnej.
 
- że  "prawo ludzi do życia w pokoju", "prawo ludzi do nienaruszalności miru domowego", "prawo jednego człowieka nie może ograniczać praw innych ludzi" dotyczy obywateli, ale "prawo do obrony życia, zdrowia i mienia" dotyczy państwa.
 
- że  kobieta w miniówce, wyperfumowana i z ostrym makijażem, bez bielizny, jest bezbronna ofiarą - ale ktoś komu płacą 5 zl/godz. za przewożenie pieniędzy ze sklepu do banku "prosi się o to". I nie można pozwolić im nosić broni.
 
- że  każdy polityk może bez problemu otrzymać od Policji zgodę na posiadanie broni, i jest to uzasadnione, tak samo jak prawo zabraniające obywatelowi posiadania broni, nawet gdy ktoś dostał 50 listów z pogróżkami i ma sklep jubilerski. I nie jest to oznaka państwa policyjnego.
 
- że  wolność słowa daje prawo do rozgłaszania swoich poglądów w radiu, telewizji, prasie, internecie - ale prawo do obrony uznaje tylko gołe ręce.
 
- że  45 kilogramowa kobieta zaatakowana przez 90 kilogramowego gwałciciela i jego 90 kilogramowego pomocnika ma "prawo" by zabić ich w obronie własnej - pod warunkiem ze użyje gołych rąk.
 
- że  przestępca odbierze ci broń i użyje przeciwko tobie - więc konsekwentnie najlepszą rzeczą jaką można zrobic gdy stoi sie przed lufą jest zabranie kryminaliście broni i użycie jej przeciwko niemu.
 
- że  nie można ludziom dać broni ponieważ jakiś wariat może zacząć strzelać do ludzi na ulicy - ale każdy kto chce posiadać broń ze strachu przed takimi szaleńcami jest paranoikiem.
 
- że  uczenie ludzi posługiwać się bronią jest nauką zabijania - ale uczenie poborowych posługiwania się bronią jest wypełnianiem obywatelskiego obowiązku.
 
- że  współczynnik przestępstw obniża się z powodu restrykcji w posiadaniu broni - ale wzrost współczynnika przestępstw wymaga większych restrykcji.
 
- że  zakaz posiadania broni pod zaborami lub okupacją był jednym z czynników zniewolenia - ale zakaz posiadania broni w III Rzeczpospolitej jest jednym z czynników mających na celu obronę wolnych obywateli.
 
- że  statystyka pokazująca wysoki wskaźnik morderstw usprawiedliwia zakaz posiadania broni - ale statystyka pokazująca wzrost wskaźnika morderstw po ograniczeniu prawa do posiadania broni to "tylko statystyka".
 
- że  broń jest nieskutecznym narzędziem samoobrony w rękach wyszkolonego obywatela - ale w nieumiejętnych rękach bandyty jest zagroże niem dla społeczeństwa.
 
- że  broń jest tak skomplikowana, - że użycie jej wymaga specjalnego treningu - ale jest tak prosta - że z łatwością można jej użyć do morderstwa.
 
- że  broń powiązana jest z wysokim wskaźnikiem śmiertelności i powinna być zakazana - ale papierosy i alkohol sa OK.
 
- że  broń prowokuje przestępstwa - dlatego nigdy nie było masowej rzeźni na targach broni.
 
- że  broń prowokuje przestępstwa - tak jak zapałki prowokują podpalenia.
 
- że  broń jest przyczyną przestępstw - tak jak kobiety są przyczyną prostytucji.
 
- że  broń jest przyczyną przestępstw - tak jak mężczyzna jest przyczyną gwałtu.
 
- że  broń nie jest potrzebna dla bezpieczeństwa narodowego - dlatego armia ma jej kilkaset tysięcy sztuk.
 
- że  restrykcje sa skuteczne - dlatego policja ma Kałasznikowy i Glauberyty przeciwko uzbrojonym przestępcom.
 
- że  pistolet, z 4 przełącznikami i dźwigniami jest zbyt skomplikowany by nauczyć młodych ludzi się nią posługiwać - w przeciwieństwie do samochodu który ma ich 20.
 
- że  broń krótka jest użyteczna tylko do zabójstw - dlatego policja i wojsko definiuje ją jako broń boczną.
 
- że  większość narodu popiera restrykcje - tak jak większość narodu popierała komunizm.
 
- że  jest bezpieczniej jak nie ma broni - dlatego Policja ma AKM na wyposażeniu.
 
- że  większości ludzi nie można ufać, dlatego powinniśmy mieć prawo zabraniające posiadania broni - które większość ludzi będzie przestrzegać bo można im ufać.
 
- że  kobieta zgwałcona i z opuszczonymi majtkami stoi moralnie wy- że j niz kobieta z dymiącym rewolwerem i martwym gwałcicielem u stóp.
 
- że  broń powinna być zakazana z powodu zagrożenia które niesie, ale informowanie mafii przez polityków, co może skończyć się śmiercią policjantów to akt który NIE MO- że być porównywalny.
 
- że  w domu w którym jest broń jest trzy razy większa szansa - że ktoś w nim zostanie zabity - tak jak w domu w którym jest insulina jest trzy razy większa szansa - że ktoś w nim zostanie diabetykiem.
 
- że  ludzie którzy posiadają broń ze strachu przed przestępcami są paranoikami - ale ludzie którzy nie chcą by inni mieli broń ze strachu - że popełnią oni przestępstwo są racjonalni.
 
- że  powszechny dostęp do broni w USA powoduje wysoki wskaźnik przestępstw z jej użyciem - nawet jeśli w restrykcyjnej Japonii jest on trzy razy wyższy.
 
- że  nie ma moralnej akceptacji użycia broni - ale alkohol ma, dlatego policjanci noszą broń zamiast piwa.
 
- że  policjanci i żołnierze są elitą społeczeństwa, wyznaczoną do wykonania specyficznej pracy, do której są perfekcyjnie predysponowani dzięki wysokim standardom moralnym i błyskotliwemu intelektowi, mogą więc używać tych skomplikowanych narzędzi i być naszymi strażnikami.
 
- że  jest akceptowalne by uzbroić ochroniarza zarabiającego 5 zl/godz. by zastrzelił przestępców okradających bank - ale nieakceptowalne jest by biznesmen z wyższym wykształceniem zrobił to sam.
 
- że  wymaganie wstrzemięźliwości zamiast używania prezerwatywy jest skazane na porażkę - ale zakazanie posiadania broni zamiast nauki bezpiecznego jej używania to jedyna skuteczna metoda.
 
- że  broń jest ogromnym zagrożeniem dla społeczeństwa - ponieważ 150.000 posiadaczy broni nie popełniło wczoraj przestępstwa.
 
- że  strażnik bankowy może chronić pieniądze z bronią - ale ty nie możesz tak chronić swoich dzieci.
 
- że  nisko opłacany, przepracowany ochroniarz będzie szczęśliwy broniąc cię przed bandytami.
 
- że  twoje bezpieczeństwo jest w rękach rządu - ale rząd nie ma prawa mówić ci jak masz żyć.
 
- że  broń w rękach obywateli jest bezużyteczna przeciwko agresji z zewnątrz - dlatego w Czeczenii jest pokój.
 
- że  ktoś zacznie strzelać do dzieci przed szkolą - a nie - że zostanie przejechany przez nabuzowanego hormonami nastolatka.
 
- że  "To mi się nie przytrafi."
 
- że  "Tutaj nic się nie stanie."
 
- że  broń nie jest skutecznym narzędziem samoobrony - dlatego policja ją nosi.
 
- że  powszechny obowiązek służby wojskowej nie istnieje.
 
- że  zamki i kluczyki do blokowania broni czynią broń bezpieczniejsza - dlatego policja i wojsko odmawia ich stosowania.
 
- że  powodując utrudnienia w uzyskaniu koncesji na handel bronią zredukuje się liczbę handlarzy nielegalną bronią.
 
- że  bezpieczniej jest nic nie robić niż stawiać opór z bronią w ręce - dlatego tak wiele zwycięstw odniesiono nie walcząc.
 
- że  posiadanie broni do obrony osobistej wskazuje na chęć zabijania - tak jak posiadanie apteczki w samochodzie wskazuje na chęć powodowania wypadków.
 
- że  sugestia by nauczyciele byli uzbrojeni jest czymś straszliwym w "cywilizowanym" społeczeństwie - dlatego w Szwecji i Izraelu jest to dopuszczalne.
 
- że  wypadki z bronią są wystarczającym powodem by jej zakazać - dlatego nikt nie chce zakazać basenów, samochodów, czy nawet przedmiotów służących do ratowania życia.
 
- że  ludzie którzy za 120.000 zł budują nielegalne skomplikowane laboratoria do produkcji narkotyków nie bedą budować nielegalnych prostych sklepów z bronią za 40.000 zł.
 
- że  ludzie z dużą kolekcją broni są niebezpieczni - szczególnie jeśli mają więcej niż dwie ręce z których mogliby strzelać.
 
- że  strzelanie do intruza który wyważył twoje drzwi i wszedł z no- że m w ręku jest w jakiś sposób "eskalacją przemocy".
 
- że  jest bezpieczniej jak jest mniej broni - dlatego strzelaniny zdarzają się w szkołach a nie na targach broni.
 
- że  bron palna prowokuje przestępstwa - dlatego w Średniowieczu nie było gwałtów czy zabójstw.
 
- że  tworzenie przestępstw związanych z bronią poprzez stworzenie drakońskiego prawa nie jest problemem - i usprawiedliwia tworzenie większej ilości paragrafów by stworzyć więcej przestępstw.
 
- że  posiadacze broni są zagro- że niem przez samo swoje istnienie, które musi być usunięte za wszelką cenę i ich prawa sa nieistotne - ale bandyci którzy atakują nas na ulicach, przeciwko którym właściciele broni chcą być uzbrojeni, są po prostu nieistotnym problemem do rozwiązania.
 
- że  powinno się ukarać wszystkich posiadaczy broni za kilku kryminalistów, tak jak powinno się ukarać wszystkich Cyganów za kilka kradzieży na przedmieściu.
 
- że  to tragedia kiedy dziecko zginie w wypadku z bronią, i musimy przeforsować restrykcyjne prawo by temu zapobiec, ale dziecko otrute przez trzymane w domu chemikalia to po prostu nieunikniony wypadek.
 
- że  nie potrzebujesz broni, tak jak nikt nie potrzebuje, i masz prawo by wymusić tą wiarę na innych.
 
- że  głupota może być leczona prawodawstwem.
 
- że  społeczeństwo z mniejszą ilością broni ma mniej zabójstw z użyciem broni, tak jak społeczeństwo z mniejszą ilością samochodów ma mniej wypadków drogowych. Bo to jest oczywiście analogiczne.
 
- że  kryminalista który rabuje by zaspokoić swój głód narkotyczny może wydać tysiąc złotych na broń.
 
- że  ponieważ bron palna nie jest 100% skuteczna do obrony osobistej, powinieneś się jej pozbyć, razem ze swoja apteczką i gaśnicą, skoro one tak- że nie są 100% skuteczne.
 
- że  "bezpieczna bron" pomoże zmniejszyć liczbę przestępstw z użyciem broni - tak jak "bezpieczny sex" świetnie zmniejsza ilość gwałtów.
 
- że  policjant z naganami w aktach i służbowym Kałasznikowem jest godny zaufania, ale religijna matka z mandatem za złe parkowanie jako największym przestępstwem jest niezdolna do użycia pistoletu w obronie swoich dzieci.
 
- że  samobójca który użył broni byłby ciągle żywy gdyby użył noża lub sznura.
 
- że  ktoś kto się zastrzelił jest takim problemem dla nas - że powinniśmy oddać naszą broń.
 
- że  alkohol jest akceptowany w domu, tak długo jak się nie siada za kierownicą, ale zwykłe posiadanie broni jest zagroże niem dla innych.
 
- że  przestępcy lepiej strzelają niż obywatele, ponieważ cały czas spędzają na strzelnicy.
 
- że  ponieważ przestępcy lepiej strzelają wg powyższej logiki, bezpieczniej będzie nie odpowiadać ogniem tylko po prostu czekać aż im się skończy amunicja.
 
- że  to rozsądne twierdzić - że wypadek byłby śmiertelny jeśli ofiara nie zapięłaby pasów bezpieczeństwa - rozsądne jest tez twierdzić - że uzbrojony obywatel byłby bezpieczny jakby nie miał broni.
 
- że  jeden śmiertelny przypadek to za dużo - ale dziesiątki ludzi umierających ponieważ nie mają prawa do samoobrony jest nie do uniknięcia i nie jest warte uwagi.
 
- że  powinniśmy zakazać posiadania broni ponieważ ludzie mają "prawo czuć się bezpiecznie" - ale prawo by czuć się bezpiecznie poprzez fakt posiadania broni palnej w celu obrony osobistej nie jest wystarczające.
 
- że  polityka "zero tolerancji" jest zła jeśli chodzi o narkotyki - ale jest dobra jeśli chodzi o broń.
 
- że  sztuki walki są lepszą forma samoobrony, i można pokonać uzbrojonego napastnika - ale ciągle musimy zakazywać broni z powodu zagrożenia jakie prezentuje dla tych kilku ludzi co nie znają karate.
 
- że  osiemnastolatek może obsługiwać karabin maszynowy i zginąć w Iraku czy Afganistanie, prawdopodobnie zostając bohaterem - ale 18-latek który spróbuje użyć broni by bronić swoich dzieci pójdzie do więzienia.
 
- że  tych niewielu ludzi którzy nie mogą użyć sztuki walki lub innej nie śmiertelnej metody samoobrony - dzieci, starcy, niepełnosprawni, słabi, mali, w ciąży - są po prostu niezbędna ofiarą jakie musimy złożyć kryminalistom by uniknąć ryzyka pozwolenia ludziom być uzbrojonym.
 
- że  ryzyko związane z bronią palną przeważa nad jej rekreacyjnym użyciem - w przeciwieństwie do alkoholu i motocykli.
 
- że  pozbycie się broni zredukuje przemoc - dlatego wojsko powinno być uzbrojone w bukiety kwiatów.
 
- że  po pogrzebie powinniśmy rodzinie ofiary powiedzieć jak są szczęśliwi - że ich bliska osoba została zabita przez pijanego kierowcę a nie człowieka z bronią.
 
- że  biednym ludziom którzy żyją w rejonach wysokiej przestępczości i nie stać ich na alarmy i ochronę nie powinno się tak- że pozwolić posiadania broni.
 
- że  poinformowanie mordercy - że pójdzie do więzienia za noszenie broni spowoduje - że dwa razy pomyśli.
 
- że  jedyną metoda by skończyć z przestępstwami z użyciem broni jest zakazać jej - tak jak jedyną metodą na skończenie z błędami lekarskimi jest zakazać lekarzy.
 
- że  zabicie trzykrotnego mordercy by nie zostać czwartą ofiarą jest "eskalacją przemocy".
 
- że  broń jest przeznaczona tylko do zabijania - tak jak kobieta jest przeznaczona tylko do rodzenia dzieci.
 
- że  tylko ludzie powyżej 21 lat mogą się bronić.
 
- że  powinno się zakazać broni, ponieważ jej głównym przeznaczeniem jest zabijanie ludzi - ale nie powinniśmy zakazywać alkoholu, którego głównym przeznaczeniem jest zatruwanie organizmu i utrata kontroli, często zwiększając agresję i powodując przypadkowe zgony.
 
- że  człowiek który użyje przemocy za pomocą broni nigdy by tego nie zrobił mając nóż.
 
- że  kobieta będąca zgwałcona powinna odmówić pomocy od uzbrojonego nieznajomego i w zamian zaczekać na policje.
 
- że  osoba która popełniła przestępstwo z użyciem broni nigdy nie powinna mieć prawa posiadania broni - tak jak każdy gwałciciel powinien być kastrowany przed wypuszczeniem z więzienia.
 
- że  sędzia strzelecki PZSSu ma najbardziej niebezpieczną pracę na świecie ponieważ każdy z kim ma do czynienia jest uzbrojony.
 
- że  rząd może kontrolować posiadanie broni - tak jak kontroluje posiadanie narkotyków.
 
- że  nietolerancja nie jest wartością - ale każdy właściciel broni jest bandziorem, alkoholikiem, świrem i impotentem.
 
- że  broń która spokojnie leży w szufladzie i kosztuje złotówki za nabój to zły pomysł na samoobronę - ale pies który wymaga spacerów, szkolenia, opieki weterynaryjnej, brudzi chodniki i trawniki, nie daje spokoju sąsiadom szczekaniem jest dobrym pomysłem na obronę domu.
 
- że  najgorszą rzeczą jaką można zrobić jak do domu wchodzi intruz jest wyciągnięcie broni - najlepszą rzeczą jaką można zrobić to nie spać i czekać aż sobie pójdzie, zwłaszcza jak gwałci twoją córkę bądź żonę.
 
- że  policjant ma specjalne umysłowe, emocjonalne i fizyczne możliwości które umożliwiają mu postępowanie z niewiarygodnie skomplikowaną bronią palną - i zwykły obywatel nie ma nawet szansy by osiągnąć taki poziom kompetencji"
jakiś komentarz?
Wróć do spisu treści